Fletnia, Tonacja: C, Skala: C2-G3 Pana FP-12 GIBONUS

Producent: GIBONUS

Dostępność: 501-616-023 Zapytaj

Stany magazynowe: 0 szt

110,00 PLN / szt

Powiadom mnie o dostępności

Opis

Fletnia Pana FP-12 firmy GIBONUS

- Tonacja: C,

- Skala: C2-G3,

- ilość rurek: 12

 

Fletnia Pana jest najprawdopodobniej najstarszym instrumentem dętym na świecie. Na jej bazie tworzono inne instrumenty dęte w tym poźniej także i organy. Dzisiejsza nazwa wzięła się od imienia pierwszego twórcy instrumentu - greckiego bożka Pana. Natimiast w starożytnej Europie fletnia znana była pod nazwą syrinx.

 

Fletnia Pana FP15 to instrument wykonany w polskiej pracowni Gibonus zajmujacej się produkcją drewnianych instrumentów dętych. Prezentowany model FP15 należy do serii Student przeznaczonej dla osób uczących się gry i odkrywających instrument oraz dla tych którzy grają amatrosko - dla przyjemności. Fletnia FP15 składa się z 15 różnej długości rurek - piszczałek o różnym brzmienu. Do ich produkcji użyto górskiego, odpowiednio impregnowanego drewna jaworowego ( klon górski ) dającego jasną i miękką barwę. Piszczałki są ze sobą sklejone i dodatkowo zmocowane mahoniową opaską.

 

Instrument posiada łukowatą konstrukcję ułatwiającą grę. Każdą z piszczałek możemy przestroić. Fletnia pakowana jest wraz z instrukcją gry i użytkowania w kartonowe pudełko. Fletnia Pana charakteryzuje się przyjemnym, ciepłym i relaksującym brzmieniem, świetnie komponującym się w każdym miejscu, w którym możemy sobie pozwolić na grę.

Więcej Zwiń

Cechy towaru

Waga
0,5 kg
Kod towaru
FLETNIA-12
Identyfikator
1845
Symbol
vG-2894
Kod EAN
1000000009347
Podatek VAT
23%
Koszt gospodarowania odpadami (w cenie)

Opinie

Bądź pierwszy. Oceń towar!

Opinia o towarze:
* Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe